Listopad 2013

Vánoční zdobení a výrobky

30. listopadu 2013 v 18:09 | Yasmin |  Deníček ranče a adminky
Ahoj, dnešek jsem si opravdu užila. Hezky jsem spinkala až do půl deváte ( normálně vstávám o víkend kolem půl osmé) a pak se dívala na 5.sérii Pána Času. Poté jsme celá rodina vyndala různé dekorační vánnoční ozdoby a vyzdobily dům. A samozřejmě dodělaly různé věnce, vše je sladěno do fialovo-stříbrné. Prostě krása. :)
Když bylo vše hotové, znovu jsem si pustila Pána času, prostě tam, kde jsem skončila ráno. A u toho jsem vyráběla. Upravila jsem ohlávku pro Appu, zkrátila lícnice a udělala z toho nastavitelnou ohlávku. Pak jsem se pustila na nastavitelnou ohlávku + vodítko a uzdečku pro Valentine. Jsem s tím spokojena, jen mám dost ulepené prsty od vteřiňáku. :D Jen si musím koupit nějakou barevnou kůži, ať nemá Val vše jen černé. :)

Upravená ohlávka pro Appu

Diplomy za Listopadovou bleskovku

30. listopadu 2013 v 13:03 | Yasmin |  Zábava
Ahoj, mám tu pro všechny zúčastněné odpovědi na otázky a diplomy. Snad nevadí, že máte každá stejný obrázek. Dala jsem aspoň jiný font písma, aby se to trošku odlišovalo. A jaké byli správné odpovědi?

1. Breyer Poker Joe
2. Breyer Big Chex to Cash
3. Breyer Secretariat
4. SCH Akhal-Teke klisna
5. SCH Arabská klisna
6. SCH starší Hannoverská klisna

Stačilo napsat k breyerům pouze jméno a u schleichů plemeno, víc jste toho psát nemusely. A tady jsou diplomy!

Druhá šance - úvod + 1.díl

29. listopadu 2013 v 15:46 | Yasmin |  Povídky
Ahoj mám tu pro vás úvod a první díl mé povídky, která je z mého bývalého koňského blogu a tady bych ji moc ráda dopsala. Snad se vám bude líbit. :)

Sabine je 16-letá namyšlená, drzá a sebevědomá dívka. Vlastní ryzého arabského koně jménem Vampír. Koně miluje, ale vůbec se k nim nechová dobře. Dělá spoustu chyb, které si nechce přiznat, neposlouchá rady trenéru ani ostatních jezdců. A právě jedna z jejích chyb se jí stanou osudnou a Sabine při jednom tréninku zemře a její kůň se vážně poraní. Shodou okolností ji ale bohyně smrti Death dá druhou šanci, aby napravila své chyby. Má na to ale jen omezenou dobu. Dokáže napravit své chyby nebo navždy odejde ze světa?

Vysnění koně - Collecta

29. listopadu 2013 v 6:29 | Yasmin |  Deníček ranče a adminky
Ahoj, mám tu pro vás další a zároveň poslední díl mých Vysněných koní, tentokrát je to značka Collecta, které se neustále zlepšuje a koně jsou čím dál více reálnější.

Fjordský kůň
Toto plemeno mám moc ráda a tenhle je prostě nádherný!

Dnešní výrobky

28. listopadu 2013 v 16:36 | Yasmin |  Deníček ranče a adminky
Ahoj, dneska jsem byla doma, protože mi nejel kvůli náledí bus, ještě že jsme měli mít dnes jen 5 hodin. Ve městě jsem si koupila nějaké kůže, vteřinové lepidlo a podobně. A doma hůra na vyrábění. Dnes jsem vyrobila jen jednu deku pro schleich a ohlávku pro Appu. Deka je moje první, myslela jsem, že dopadne mnohem hůře, ještě není hotová, bude ještě obšitá. A u ohlávky jsem udělala blbě lícnice a podhrdelník, je to trochu větší, ale nevypadá to nakonec tak hrozně.


Rozhovor - Leník

28. listopadu 2013 v 10:54 | Yasmin |  Rozhovory
Ahoj, je tu první z rozhovorů. První je s úžasnou rančerkou Leník.

Co tě dostalo k rančování?
Asi před 3 lety jsem se já a Haník ( moje sestra ) stále dívali na Appy web a velice nás to zaujalo. Hrály jsme si s China koníky a tak :). Haník k narozeninám před rokem dostala Harolda ( BH ) , myslela jsem si, že si s ním budeme hrát obě ( ještě jsem nevěděla jaká je to vzácnost ) a na Vánoce 2012 jsem dostala Annie a Andy ( BH ) , vůbec jsem to nečekala, byla jsem velice překvapená a šťastná, na jaře 2013 jsem si založila blog :)

Co tě přimělo mít ranč zrovna na doméně Blog.cz?
Asi to, že už jsem vidělo mnoho rančů na Blog.cz a velmi se mi to líbilo :).

Hodnocení - Headley Britannia

28. listopadu 2013 v 6:37 | Yasmin |  Hodnocení modelů
Dlouho očekávaná Liver Chestnut plnokrevná klisna Headley Britannia je konečně zde! Toto je portrait model šampionky všestrannosti (Three Day Eventing) ježděné Lucindou Fredericks.

Můj názor na tento model - I když hodně lidí říká, že je ohraná a má ji skoro každý, mě se líbí. Miluji klusající koně. Je taková obyčejně neobyčejná.
Breyer - Headley Britannia

Blog a jiné věci ...

27. listopadu 2013 v 17:25 | Yasmin |  Deníček ranče a adminky
Zdravím, první věc je ta, co se v této době děje na blogu. Nejčástější chybou je ta, že se články nezveřejňují na hlavní stránce našeho ( vašeho ) blogu a nezobrazjí se komentáře. Asi před dvěma dny jsem psala blogu, co se děje a dnes mi odpověděly. A co napsaly?

Dobrý den,
aktuálně pracujeme na technické údržbě systému, která eventuálně může v
některých případech zapříčinit dočasně sníženou funkčnost služby nebo
jejích vybraných částí. Obnovení plné funkčnosti lze pravděpodobně
očekávat v průběhu zítřka nebo do konce tohoto týdne. Za případné
nepříjemnosti se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Vysnění koně - Schleich horse

27. listopadu 2013 v 6:24 | Yasmin |  Deníček ranče a adminky
Ahoj, mám pro vás další část Vysnění koně. Tentokrát to jsou schleich koníci. Ti jsou, myslím, trochu více dostupnější a více jich budu mít než breyer.

Shirská klisna
Vím, má ji skoro každý, ale když mě se moc líbí!

Listopadová bleskovka

26. listopadu 2013 v 6:34 | Yasmin |  Zábava
Ahojky, mám tu pro vás první bleskovku na tomto ranči! Nebude moc složitá, bude se týkat hlavně vašich znalostí o modelech koní schleich a breyer. Je to vlastně jen taková poznávačka. :) Hodně štěstí!

1. Kdopak to je?